Přeskočit navigaci

Top menu

Další výrobciVítejte na stránkách Delta

Výživová poradna

Léto s grilováním

Nastal nám čas letních prázdnin a s ním má většina z nás spojeno grilování. Pokud nechcete trávit příjemná letní podvečery zavřeni v kuchyni u plotny, vařte venku.

Pozor na pitný režim

Doplňování tekutin, pro které se vžil termín „pitný režim“, je způsob, jak pokrýt každodenní ztráty tekutin z našeho těla.

Co je zdravé, nemusí být drahé

Nedávno si moje kamarádka stěžovala, že by se velmi ráda stravovala i s celou rodinou zdravě, ale že si to nemůže z finančního hlediska dovolit, protože většina „zdravých“ potravin je mnohem dražší než běžné potraviny.

Delta aktuality

Předpečené pečivo: Nejnovější trend

PRAHA - Od března obohatila nabídku pekárenských výrobků v obchodní síti nová řada předpečených výrobků Fr. Odkolek, určených pro koncového spotřebitele. Předpečené pečivo je ideální alternativou pro všechny, kdo chtějí mít čerstvý chléb a pečivo vždy okamžitě při ruce. Jde o nejnovější trend.

Krtečkovy dobroty pro děti

Krtečkovy dobroty jsou listopadovou novinkou v nabídce výrobků skupiny United Bakeries. Jsou určeny především pro děti, které osloví atraktivními obaly s oblíbeným filmovým krtečkem.

Žitan: Návrat k žitnému chlebu

Z mouky žitné připravuje se nejlepší chléb, jenž nejdéle vydrží svěží a zachová si čerstvou chuť.

(Český herbář, nakladatelství Alois Hynek, Praha, 1899, str. 261)

 

Delta ženy o mužích: “S vypečenými chlapy nepečeme.”

 

Delta rodina

Snídaně

snidaneSnídaně je grunt, říkávaly dříve babičky. A dnes? V hektické době ráno zhltneme za běhu cokoliv, co najdeme v ledničce či spíži, usrkneme horký čaj, pokud si na jeho uvaření najdeme čas, a letíme do práce. Mnozí nesnídají vůbec. Někteří si dají kafe a cigaretu. Zdravý životní styl? Rodinná pohoda u snídaně? Ani náhodou.

Celý článek


Řekli o chlebu

Taťána Krchovová

krchovovaHerečka

„V pohádce Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka hraji Majdalenku ze statku a předpokládá se, že statkářova dcera umí péct. Já umím péct buchty, štrúdly se mi většinou otvírají. Ale v pohádce jsem nepekla, jen šila a jezdila s pravým hnojem – štáb se vždy držel v bezpečné vzdálenosti. Moje první brigáda byla v pekárně v Tescu, vždy jsem jela domů a voněla pečivem. Mám nejraději cereální nebo biopečivo, ale k snídani preferuji sladké: šátečky a koláčky, absolutní jedničkou je sezamový šáteček s ořechovou náplní. Dokážu snídat i hodinu!

kpz